وب سایت رسمی و مرجع هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز است ....ستاد اقامه نماز هواشناسی استان تهرانشعار سال 2018 سازمان جهانی هواشناسی : آماده باش جوی؛ هوشیاری اقلیمی.......شعار سال 1397: حمایت از کالای ایرانی
اخبار
بیست و دو اسفند روز بزرگداشت شهدا
مقام معظم رهبری (مدظله العالی): فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

شهادت فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است. شهادت عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است. شهادت مرگی از راه کشته شدن است، که شهید آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن (فی سبیل الله)انتخاب می کند. یعنی شهید در راهی کشته می شود که هر دو ارزش آگاهانه و فی سبیل الله را داراست و چنین مرگی است که به تعبیر پیامبر(ص )شریفترین و بالاترین نوع مردن است (اَشرُفُ المُوًتِ قَتْلُ الشَّهادَهِ) و علی(ع) آن را گرامی ترین نوع مردن می داند.(اَکْرُمُالمُوًتِ اَلْقُتْلُ)

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان تهران؛ به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا  و در راستای معرفی و انتشار سبک زندگی و منش و رفتار شهدای دستگاههای اجرایی، در صدد برآمدیم تا مختصری از زندگینامه شهید همکار هواشناسی، شهید حسن گزلخو را مرور نماییم.

شهید حسین گزل خو (معروف به حسین قمی ) از جمله شهیدان ستاد جنگ های نامنظم است. ایشان در سال 1332 در محله مهرآباد جنوبی تهران متولد شد و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به استخدام سازمان هواشناسی درآمد.

با پیروزی انقلاب اسلامی، در کمیته استقبال از حضرت امام حضور یافت و سپس با سپاه همکاری و در تشکیل بسیج ادارات و کارخانجات غرب تهران تلاش زیادی کرد و چندین بار مورد تهدید منافقین قرار گرفت. از جمله، یک بار در محل سکونتش و بار دیگر در میدان انقلاب تهران مورد سوء قصد منافقین قرار گرفت اما خوشبختانه جان سالم بدر برد.

 

در درگیری های کردستان با دموکرات ها و کومله همراه شهید چمران از کشورمان دفاع کرد و با شروع جنگ تحمیلی به ستاد جنگ های نامنظم در خوزستان اعزام شد. در سال 1360 در منطقه " بستان" مجروح شد و بعد از 15 روز در حالی که هنوز ترکش خمپاره در کتفش بود و مورد عمل جراحی قرار گرفته بود ناگهان عزم رفتن به جبهه را کرد و در جواب اینکه شما مجروح هستید و باید زخم هایتان التیام یابد، گفت اگر قرار باشد که زخم های من خوب شود، آنجا هم خوب می شود. به منطقه عزیمت کرد و در یک عملیات شناسایی در منطقه جنوب (شوش) به تاریخ هفتم بهمن ماه 1360 به شهادت رسید.

تاریخ: 1397/12/22
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal