وب سایت رسمی و مرجع هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز است ....ستاد اقامه نماز هواشناسی استان تهرانشعار سال 2019 سازمان جهانی هواشناسی : خورشید، زمین و هوا.......شعار سال 1398: رونق تولید
اخبار
مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان هواشناسی کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی
مراسم تکریم دکتر داود پرهیزکار و معارفه دکتر سحر تاج‌بخش، با حضور وزیر راه و شهرسازی در سالن شهید امامی سازمان هواشناسی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، یکشنبه 12 اسفند 1397 در مراسمی که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهران کفاش معاون حقوقی و امور مجلس وزارتخانه، جمعی از مدیران ستادی و استانی، بازنشستگان و پرسنل سازمان برگزار شد، از زحمات دکتر پرهیزکار رئیس پیشین سازمان هواشناسی کشور تقدیر به عمل آمد و دکتر سحر تاج‌بخش به عنوان معاون وزیر و رئیس جدید سازمان معرفی شد.

 

در این مراسم دکتر پرهیزکار در تشریح عملکرد خود طی 5 سال اخیر، گفت: در مدت یاد شده مرکز ملی خشکسالی، مرکز آموزش منطقه‌ای سازمان و مجله نیوار احیا و مرکز ملی گرد و خاک در خوزستان راه‌اندازی شد و  هم اکنون سایت سازمان بیش از 100 میلیون بازدیدکننده دارد، در حالی که این رقم در سال 1392 حدود 10 میلیون بود.  

وی افزود: با تجهیز سازمان به سوپرکامپیوتری با توان 14 ترافلاپس، امکان اجرای مدل‌های بیشتری میسر شد و امروز سازمان ساخت مدل جهانی را در دستور کار دارد.

دکتر پرهیزکار در خصوص تهک گفت: این سامانه با رویکرد ارائه خدمات به کاربران نهایی راه‌اندازی شد و ‌براساس مستندسازی‌های صورت گرفته، ارزش افزوده تهک در بخش کشاورزی در سال زراعی 5-1394 در 11 استان بیش از 422 میلیارد تومان، در سال زراعی 6-1395 در 17 استان نزدیک به 1000 میلیارد تومان و در سال زراعی 7-1396 در 21 استان بیش از 1500 میلیارد تومان برآورد شده است در حالی‌که مجموع بودجه عمرانی و جاری ستاد و 31 استان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی دستاوردهای فوق را مرهون یک میلیون نفر ساعت آموزش به حدود 3 هزار نیرو دانست.  

دکتر پرهیزکار در خاتمه ضمن تشکر از همکاران، برای همه عزیران آرزوی سلامتی، شادکامی و پیروزی نمود.

در مسیر سرآمدی گام بردارید

محمد اسلامی وزیرراه و شهرسازی به مسئولین توصیه نمود: مسیر را برای نقش‌آفرینی تک تک آحاد مردم و شاغلین در سازمان‌ها هموار کنند تا کشور به سرآمدی برسد.

وی افزود: هواشناسی سازمانی است که بدون واسطه به زندگی آحاد مردم وصل است و هرچه هوشمندتر باشد بیشتر به ارتقاء بهره‌وری و کیفیت کسب و کار و زندگی در کشور کمک می‌‌کند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ضمن تشکر از دکتر پرهیزکار و آرزوی موفقیت برای ایشان به یکی از وعده‌‌های انتخاباتی ریاست جمهوری مبنی بر استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت‌های ارشد، اشاره نمود و گفت: در این راستا هواشناسی یکی از سازمان‌‌هایی بود که می‌توانستیم به دست بانوان بسپاریم و از میان خود شما، خانم دکتر تاج‌بخش را به سمت ریاست این سازمان انتخاب کردیم.

اسلامی ابراز امیدواری نمود: با نقشی که خانم تاج‌بخش به صورت سازنده و پیشرو ایفا می‌کنند و تعامل، همکاری و هماهنگی مجموع کارکنان هواشناسی کشور، شاهد فصل جدیدی از خدمتگزاری و خدمت رسانی سازمان هواشناسی در جهت گسترش ظرفیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و  ظرفیت کارآمدی باشیم.

با کمک هم سازمان را به جایگاهی که شایستگی‌اش را دارد نزدیک‌تر کنیم

دکتر تاج‌بخش پس از سپاسگزاری از درگاه پروردگار و تشکر از حسن اعتماد وزیر به ایشان، گفت: در این شرایط سخت اقتصادی کوشش می‌کند به بهترین وجه به مردم خدمت کند و سازمان هواشناسی را با همکاری تمام همکاران به عنوان اصلی‌ترین سرمایه‌های سازمان هواشناسی به جایگاه اصلی‌اش‌ نزدیک‌تر کند.

دکتر تاج‌بخش سازمان هواشناسی را سازمانی تخصصی، علمی، پیشرو و مرجع صلاحیتدار کشور قلمداد نمود و گفت: این سازمان در حال حاضر با مجموع حدود 2700 پرسنل، وظیفه پایش و پیش‌بینی وضع هوا و اقلیم را برعهده دارد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور، هدف اصلی در برنامه تعالی‌بخشی هواشناسی را "همکاری در تأمین ایمنی و رفاه مردم با ارائه خدمات بهنگام، با کیفیت و دقیق" در راستای اهداف ملی و بین‌المللی عنوان نمود و افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: اهم برنامه‌های هواشناسی در 6 محور اصلی با لحاظ نمودن اسناد بالادستی بویژه آخرین ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب و سند برنامه دولت دوازدهم در بخش‌های مختلف بویژه بخش توسعه پایدار و محیط زیست، سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و اسناد راهبردی بین‌المللی با تاکید بر استفاده و مشارکت حداکثری از توان داخلی کشور تنظیم شده است.

این مسئول از ارتقای زیرساخت‌های تجهیزاتی با هدف پایش جو زمین در حوزه دیدبانی؛ یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی با هدف ارتقاء کیفی ارسال و دریافت اطلاعات، داده و محصولات؛ ارتقاء کیفی و کمی پیش‌بینی‌ها با رویکرد مشتری‌مداری؛ افزایش ظرفیت علمی و عملیاتی همکاران و کاربران؛ کاهش آسیب‌پذیری سرمایه در معرض خطر و افزایش تاب‌آوری جامعه در حوزه اقلیم به عنوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اهم برنامه‌های سازمان یاد نمود.

وی تصریح نمود: سازمان هواشناسی دست تمام همکارانی که با صداقت در راستای عزت و سربلندی این سازمان و کشور تلاش می‌کنند را به گرمی می‌فشارد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور ابراز امیدواری نمود: با کمک هم بتوانیم این سازمان را به موقعیتی که شایستگی‌اش را دارد، نزدیک‌تر کنیم.

دکتر تاج‌بخش در خاتمه از تمام روسای هواشناسی بویژه آقایان گنجی، نوایی، به‌سرشت، احدپور، حاج لاری، صمدیان، طباطبایی، نوریان، طراوت و صناعی که در حد اعلای توان خود برای ارتقاء جایگاه سازمان تلاش کردند، تشکر نمود و از دکتر پرهیزکار نیز برای مدیریت شایسته‌شان در  5 سال اخیر تشکر ویژه کرد.

تاریخ: 1397/12/13
تعداد بازدید: 207
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal