وب سایت رسمی و مرجع هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز است ....ستاد اقامه نماز هواشناسی استان تهرانشعار سال 2019 سازمان جهانی هواشناسی : خورشید، زمین و هوا.......شعار سال 1398: رونق تولید
اخبار
هدف "سامانه تهک" استفاده حداکثری از اطلاعات هواشناسی در همه عرصه های خدمت است
سرپرست هواشناسی استان تهران: هدف «سامانه تهک» استفاده حداکثری از اطلاعات هواشناسی در همه عرصه‌های خدمت است

سرپرست هواشناسی استان تهران در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: هدف از اجرای سامانه تهک، استفاده حداکثری از اطلاعات و داده‌های هواشناسی در زمینه‌های کشاورزی، مسکن و شهرسازی، راهداری، دفاعی،صنعت دریایی،گردشگری، ورزش، محیط زیست و ...است.

یحیی زارع افزود: ایجاد ارزش افزوده در محصولات منتخب تهک کشاورزی که در سال جاری توسط سازمان جهاد کشاورزی دراستان های سراسر کشور، گزارش شده است، به وضوح تاثیر اجرای سامانه تهک را در بخش کشاورزی نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: با امید به اینکه با اجرایی شدن سایر تهک ها، شاهد چنین آثار مطلوبی در تهک مسکن و شهرسازی ، راهداری، محیط زیست، آلودگی، گردشگری و ...باشیم، سازمان هواشناسی کشور، در صدد اجرایی کردن سایر تهک ها و تدوین برنامه عملیاتی آنهاست.

زارع یادآور شد: سامانه تهک کشاورزی که حدود چهارسال از اجرایی شدن آن می گذرد، یک برنامه محض ابلاغی و دستوری نیست بلکه یک برنامه تفاهمی، مدون و عملیاتی است که پیوسته انجام و اجرا می شود
وی گفت:دراجرای تهک کشاورزی، در کنار اهدافی مانند افزایش درآمد کشاورز،کمک به تامین امنیت موادغذایی به عنوان پدافند غیر عامل مد نظر بوده است.

 زارع در پایان خاطر نشان کرد: سامانه تهک کشاورزی با ایجاد شرایط همکاری بین سازمان هواشناسی کشور و سازمان جهاد کشاورزی، به خوبی نشان داد که همگرایی و مشارکت در ارائه خدمات،نتایج مثبتی خواهد داشت.
سامانه تهک کشاورزی توسط سازمان هواشناسی کشور اجرا و تعریف شده است و با همکاری جهاد کشاورزی و ادارات هواشناسی در استانهای کشور، بر اساس پیش بینی های جوی و اطلاعات هواشناسی، توصیه های مفید و کاربردی به کشاورزان ارائه می‌شود. 

 
تاریخ: 1397/06/10
تعداد بازدید: 344
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal