اداره کل هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز استشعار سال 2021 سازمان جهانی هواشناسی : اقیانوس ، وضع هوا و اقلیم ما....... شعار سال1400 : تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها
اخبار
گرامیداشت هفته دیدبانی زمین "دوم تا ششم نوامبر"
گرامیداشت هفته GEO در سال 2020

 گروه دیدبانی زمین (GEO) یک شراکت بین دولتی است که دسترسی و استفاده از دیدبانی‌های زمین را امکان پذیر می‌سازد. GEO باعث می‌شود اشتراک آزاد و هماهنگ داده‌ها و زیرساخت‌های لازم برای این امر، فراهم شود. اعضای GEO در سال 2030 بر سه اولویت جهانی توسعه پایدار، توافق پاریس، و چارچوب سندایی برای کاهش خطر بلایا تمرکز دارند.

دیدبانی زمین چیست؟

دیدبانی زمین متشکل از مجموعه داده‌ها و اطلاعات مربوط به کره زمین است، ممکن است این داده‌ها: جوی، اقیانوسی و یا زمینی باشند. دیدبانی آزاد و هماهنگ به سیاست‌گزاران در سراسر دنیا این امکان را می‌دهد تا چالش‌های پیش روی خود را بهتر درک کنند و برای حل آن‌ها برنامه ریزی نمایند. 

هفته GEO

از 2 تا 6 نوامبر هفته GEO نامگذاری شده در روز اول این هفته برابر با 2 نوامبر 2020 (12 آبان 1399) افتتاحیه انجام شد که با توجه محدودیت های ایجاد شده توسط همه گیری بیماری کوید 19، نشست به صورت آنلاین برگزار گردید. در این جلسه 5 تن از مقامات GEO شامل دبیرکل Prof. Gilberto Camara و معاونان GEO سخنرانی کردند و پس از ارائه تصویری از اجلاس در حال انجام، در مورد پیشرفت‌های GEO در سال گذشته، چگونگی شرکت در کمپین تأمین بودجه و کمک مالی به برنامه‌های GEO مطالبی ارائه دادند. 

 سپس یک برنامه آنلاین برای تأمین بودجه و کمک مالی به صندوق امانی GEO برگزار شد و سازمانهای شرکت کننده تشویق شدند تا در صورت امکان به صورت داوطلبانه برای تحقق اولویت های GEO و انجام مأموریت آن کمک مالی ارائه دهند.  

 در مرحله بعد با حضور اعضای GEO، ابتکارات جدید، تعهدات و سیاست های اعضا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در یک وبسایت با عکس‌ها، ویدیوها و نقل قول از 111 عضو، جلسه این روز به اتمام رسید. 

روز دوم این رویداد به موضوع صنعتی شدن GEO اختصاص داده شد که از مهم ترین برنامه های هفته GEO 2020 بوده و به مدت دو روز صنعت دیدبانی زمین را با شرکای GEO و برنامه کاری آن مرتبط می سازد. در این برنامه، جدیدترین صنعت دیدبانی زمین در نمایشگاه‌های مجازی ارائه می‌شوند. سخنرانان این برنامه با دقت فراوان انتخاب شده‌اند تا بتوانند به جدیدترین مباحث بپردازند. به این ترتیب روز دوم این اجلاس نیز به پایان رسید. 

 
 
تاریخ: 1399/08/18
تعداد بازدید: 374
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal