اداره کل هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز استشعار سال 2020 سازمان جهانی هواشناسی : اقلیم و آب ....... شعار سال 1399: جهش تولید
اخبار
راهبرد دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی در خصوص شیوع کرونا و تاثیر آن بر عملکرد سرویس‌های ملی هواشناسی- آبشناسی
راهبرد دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی در خصوص شیوع کرونا و تاثیر آن بر عملکرد سرویس‌های ملی هواشناسی- آبشناسی

اکثریت اعضای سازمان جهانی هواشناسی، از طریق سازمان‌های هواشناسی- آبشناسی یا دیگر ارگان‌های ذی‌ربط که مسئول ارائه خدمات هواشناسی هوانوردی هستند، بر اساس استانداردها و روش‌های توصیه شده در مقررات فنی، موظف به تهیه تسهیلات و خدمات هواشناسی برای هوانوردی و ناوبری بین‌المللی هستند.

نشریه جلد 2 شماره 49 سازمان جهانی هواشناسی و ضمیمه 3، ICAO چارچوبی  قانونی برای ناوبری بین المللی هوایی ارائه می کنند. تسهیلات و خدمات هواشناسی محلی ، ملی ، منطقه ای و جهانی بر مبنای تعداد ایستگاه های هواشناسی هوانوردی، دفاتر هواشناسی فرودگاهی، ادارت دیدبانی هواشناسی و مراکز منطقه ای و جهانی که شامل مراکز جهانی پیش بینی منطقه ای، مراکز هشدار آتشفشان‌ها، چرخه های حاره ای و هواشناسی فضایی انجام می شود.

با توجه به لزوم تداوم فعالیت سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی (AMSPs) در موقعیت بی‌سابقه کنونی، به اطلاع می رساند  دستورالعمل های پیشگیرانه ای توسط این دبیرخانه با کمک رئیس کمیسیون خدمات جهت کمک به سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی در زمینه مدیریت ریسک و کاهش اثرات  اپیدیمی کووید 19 فراهم شده است. این دستورالعمل ها شامل مواردی چون  تعهدات بین المللی و اقدامات احتمالی انجام شده و منابعی در زمینه مدیریت کیفیت ، مدیریت ریسک ، تداوم اشتغال و بازیابی هزینه ها می باشد .برای دستیابی به این دستورالعمل پیشگیرانه می توانید به سایت ذیل مراجعه نمایید:

https://community.wmo.int/activity-areas/aviation/covid-19

این دبیرخانه با کمک کمیسیون خدمات و همکاری ICAO مراحل نظارت بر اپیدمی کووید 19 و پیامدهای آن را برای اعضا و سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی و در صورت لزوم اعمال دستورالعمل های بیشتر ادامه می دهد. در این رابطه لازم است بازخورد سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی در زمینه مشکلات ناشی از روند مواجهه و کاهش این اپیدمی دریافت گردد. علاوه بر آن کشورهایی  که در معرض جدی این اپیدمی قرار نگرفته اند بهتر است به منظور پیشگیری و آمادگی در مقابله با این رخداد در جریان این اطلاعات قرار گیرند. سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی می توانند این بازخوردها را بصورت داوطلبانه از طریق ایمیل covid19@wmo.int) ) به دبیرخانه بخش خدمات هوانوردی سازمان جهانی هواشناسی ارسال نمایند. سازمان جهانی هواشناسی نیز می تواند در صورت لزوم از برخی بازخوردهای بدست آمده، دستورالعمل های پیشگیرانه را بهبود بخشد. همچنین سازمان جهانی هواشناسی می‌تواند از طریق سرویس دهندگان هواشناسی هوانوردی،  بتدریج در جریان بررسی ها و تجربیات بدست آمده و نحوه برخورد و روند پیشرفت در مواجهه با این اپیدمی قرار گیرد. 

تاریخ: 1399/02/14
تعداد بازدید: 100
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal