اداره کل هواشناسی استان تهران
 
En
حضرت علی (ع ) :هر چیز دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز استشعار سال 2021 سازمان جهانی هواشناسی : اقیانوس ، وضع هوا و اقلیم ما....... شعار سال1400 : تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها
اخبار
آغاز به کار هفدهمین نشست منطقه ۲ آسیا
هفدهمین نشست منطقه ۲ آسیا با حضور ۳۵ کشور عضو منطقه، دبیرخانه و مقامات سازمان جهانی هواشناسی، پیش از ظهر سه‌شنبه 4 خرداد 1400 آغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، هفدهمین نشست منطقه ۲ آسیا به صورت مجازی با حضور ۳۵ کشور عضو منطقه، دبیرخانه و مقامات سازمان جهانی هواشناسی پیش از ظهر سه‌شنبه 4 خرداد 1400 آغاز به کار نمود و تا چهارشنبه 5 خرداد ادامه دارد.

در مراسم افتتاحیه این نشست دو روزه ، پتری تالاس دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی  WMOگزارشی از وضعیت اقلیمی، چالش‌ها و راهکارهای پیش روی جامعه جهانی و شاکله جدید این سازمان ارائه داد پس از آن دکتر گرهارد آدریان ریاست سازمان جهانی هواشناسی با اظهار خرسندی از برگزاری نشست منطقه ۲ آسیا به چالشهای هر یک از ۶ منطقه  WMOاشاره کرد و اظهار داشت ساختار تشکیلاتی هر منطقه باید به نحوی طراحی و اجرا گردد که پاسخگوی نیازهای آن منطقه باشد.

 از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه می‌توان به ویتنام و امارات به ترتیب معاون و رئیس منطقه ۲ آسیا اشاره کرد.

در این نشست دو روزه مقرر است دکتر سحر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور که ریاست کمیته مفهوم منطقه‌ای (TT-RC) را بر عهده دارد، گزارشی از آخرین وضعیت ساختار منطقه برای رویارویی با چالشهای آب و هوایی و اقلیمی منطقه ارائه داده و ساختار تشکیلاتی منطقه ۲ آسیا که طی جلسات متعددی مورد بحث و تبادل نظر اعضای  منطقه قرار گرفته بود را به تصویب نهایی برساند.

انتخابات برای تعیین رئیس، معاون و اعضای کمیته ها و گروه های کاری منطقه در دومین روز نشست انجام می شود.

شایان ذکر است، رئیس سازمان هواشناسی ایران، عضو اصلی کمیته انتخابات موسوم بهSC  است.

 
تاریخ: 1400/03/04
تعداد بازدید: 210
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal